Sony’nin yeni kablosuz kulaklık modelinden önemli bilgiler geldi

Sony’nin yeni tamamen kablosuz kulaklığı WF-1000XM5, piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce sizinle önemli özelliklerini paylaştığımız bir duyumdan bahsetmiştik. Şimdiki sertifika görüntülemesi ise yakın zamandaki bir çıkışı öngörüyor.

Sony WF-1000XM5, 24 saatlik pil ömrü sunacak Japon teknoloji devi Sony’nin amiral gemisi niteliğindeki kablosuz kulaklık modeli WF-1000XM5, en son olarak Kablosuz Güç Konsorsiyumu’nda görüldü. Daha önce FCC sertifikasyon sitesinde belirlenmiş ve birkaç ay öncesinde tasarımı duyurulmuştu. En yeni sertifika, yakında çıkması beklenen WF-1000XM5’in, önceki modele benzer şekilde 2W kablosuz şarj desteği ile Qi kablosuz şarj özelliği sunacağını belgeliyor. Cihazın model numarasının Y2963 olduğu da belirlendi.

Sony’nin yeni kablosuz kulaklık modelinden önemli bilgiler geldi

Önceden sızdırılan duyumlara dayanarak, bu amiral gemisi kulaklık modelinin WF-1000XM4 modeline benzer bir tasarımla geleceği öngörülüyor. Ancak her bir kulaklık sadece 5.9 gram olacak, bu da XM4 modelinin 7.3 gram ağırlığından daha düşük bir değer anlamına geliyor. Bir önceki rapor, Xm5 modelinin şarj kutusuyla birlikte 24 saatlik ses çalma süresi sunacağına işaret ediyordu. Söylentilere bakılırsa, sadece 3 dakikalık şarjla yaklaşık 1 saatlik oynatma süresi elde edilebiliyor.

Maalesef, bu kulaklıklarla ilgili daha ayrıntılı bilgiler henüz netleşmiş değil. Ancak Sony WF-1000XM5’in bu ayın ilerleyen zamanlarında ya da 2023 Ağustos ayında piyasaya çıkması öngörülüyor. Bu kulaklıkların, çok noktalı bağlantı ve Aktif Gürültü İptali (ANC) gibi üst düzey özellikler sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir