Sokak röportajı sırasında “Bu devlet teröristtir” diyen şüpheliler gözaltında

Sosyal medya hesaplarından Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, şehitlere ve ailelerine yönelik çirkin ve hakaret içerikli paylaşım yaptığı belirlenen kişilere yönelik operasyonlar sürüyor.

ÇEKİM SIRASINDA HAKARET ETTİLER

Son olarak Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda dijital platformlarda yayınlanmak üzere çekim yapan, Türk ordusu ve askeri aleyhinde söylemlerde bulunarak hakaret eden B.T., S.Y.G., N.K. ve F.G., polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesine sevk edildi.

2 KİŞİYE TUTUKLAMA TALEBİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan şüphelilerden B.T. ve S.Y.G. ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlarından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

BAKAN YERLİKAYA: HESAP VERECEKLER

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili “Gereği yapıldı 2” notuyla şu açıklamayı yaptı: “İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzce Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda dijital platformlarda yayınlanmak üzere çekim yapan, ordumuz ve askerlerimiz aleyhinde söylemlerde bulunarak hakaret eden B.T., S.Y.G., N.K. ve F.G. isimli şüpheliler yakalandı ve adli makamlara sevk edildi. Emniyet ve Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Daire başkanlıklarımızca; kahraman ordumuza, askerimize dil uzatan, hakaret eden 57 hesap hakkında inceleme başlatıldı. Halkımızın arasına nifak tohumları ekmeye çalışan, terörü öven, milli ve manevi değerlerimize hakaret edenler hukuk önünde hesap vermeye devam edecek.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx