Pakistan’daki Türk şirketlerinin temsilcileri buluştu

Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı’nın girişimiyle Büyükelçilik binasında düzenlenen tanışma toplantısına, Pakistan genelinde faaliyet gösteren Türk kurum ve şirket temsilcileri katıldı.

Büyükelçi Paçacı, yaptığı açıklamada, Pakistan’da uzun yıllar çalışan ve iş yapan şirketlerin birbirini tanıması gerektiğini ifade ederek “Büyükelçilik olarak bunu sağlamak istedik. Her birinin ortak olarak ve ayrı ayrı karşılaştığı sorunlar var.” dedi.

Bu şirketlerin birbirleriyle tecrübe paylaşımlarını sağlamak ve sorunlara ortak yaklaşmak gerektiğini dile getiren Paçacı, buradaki tüm şirketleri kapsayacak bir dernek veya bir birliğin oluşturulabileceğini söyledi.

Pakistan vatandaşlarının Türkiye vizesi alması için aracı firma olan “Anatolia Travel” Genel Müdürü Aynur Kaman, Pakistan’daki Türk iş insanlarının birlikte hareket edebileceği bir derneğin kurulması fikrine sıcak baktıklarını ifade ederek “Biz bu çalışmanın içerisinde yer alacağız.” dedi.

Kaman, 2019’da Pakistan’da çalışmaya başladıklarını dile getirerek şu ana kadar yaklaşık 250 bine yakın vize hizmeti gerçekleştirdiklerini kaydetti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx