Özgür Özel, TSK’ya dil uzatan Sezgin Tanrıkulu’nu savundu: Linç ettirmem

CHP’de skandalların ardı arkası kesilmiyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na baş kaldırarak genel başkanlığa adaylığını açıklayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Habertürk TV canlı yayınında eşine az rastlanır bir skandala imza attı.

Özel, geçtiğimiz haftalarda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yönelik mesnetsiz itiraflar atan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun adeta avukatlığına büründü.

‘SEZGİN TANRIKULU’NU LİNÇ EDECEK BİR ŞEY GÖREMİYORUM’

Özel skandal açıklamalar yaptığı canlı yayında Tanrıkulu’nu şu ifadelerle savundu:

“Sezgin Tanrıkulu’na şu haksızlığı yapmayalım. Tanrıkulu bir yayına bağlandı. 6,5-7 dakika konuştu. 32 saniyelik bir yerden Ömer Çelik de Tanrıkulu’na saldırdı. Maalesef parti sözcümüz de benzer tavra girdi. Ben ondan ayrıştım. Tanrıkulu bir vaka söylüyor. Vaka 1982 yılında yaşanıyor. Helikopterden köylüler atılmış, Türkiye tanımış, tazminat ödemiş. Vaka o vaka. Tanrıkulu ‘ben bu tip soruları TSK töhmet altında, şaibe altında kalmasın diye soruyorum’ diyor. Ben burada Sezgin Tanrıkulu’nu linç edecek bir şey göremiyorum.”

KILIÇDAROĞLU TANRIKULU’NA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Özel’in, Sezgin Tanrıkulu’nu savunurken, koltuğuna talip olduğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise partisinin milletvekili olmasına rağmen TSK’ya dil uzatan Sezgin Tanrıkulu’na tepki göstermiş ve “Kabul edilemez” demişti.

Kılıçdaroğlu, Tanrıkulu’na tepki gösterdiği açıklamasında, “Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’ni töhmet altında bırakan ifadeleri kabul edilemez. Bu konu yetkili organlarımızla görüşülecektir.” şeklinde konuşmuştu.

NE OLMUŞTU?

CHP’li Sezgin Tanrıkulu katıldığı canlı yayın programında yaptığı konuşmada Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik mesnetsiz iftiralar ortaya atarak 15 köylüyü helikopterden attığı, köyleri yaktığı ve bombaladığını söylemişti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ni sorgulayacaklarını dile getiren Tanrıkulu, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı her şey eleştiriden azade değil, bizler milletvekiliyiz. Bunları sorgularız. TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız.” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx