Minecraft oyuncularının beklediği bomba güncelleme yayınlandı

Mojang, merakla beklenen 1.21 güncellemesinin adını “Tricky Trials” olarak açıkladı. Bu güncelleme, oyunun içeriğine yeni eklemeler yaparak oyunculara çeşitli yenilikler sunacak. Minecraft Monthly videosunda anlatıldığı üzere, oyuncular artık kurtlarına zırh giydirebilecekler; bu zırhlar, zırhlı pençeler güncellemesi kapsamında armadillolardan düşen Scutes ile yapılacak. Ayrıca, oyuncular bu zırhları diledikleri renge boyayarak daha kişisel hale getirebilecekler.

Mojang ayrıca Realms Plus’ın artık kullanıma sunulduğunu duyurdu. Normal Minecraft Realms ile karşılaştırıldığında, Realms Plus, oyunculara Realm Stories adında bir sosyal akış, aylık karakter yaratıcı öğeleri, geliştirilmiş render mesafesi ve daha fazlasını sunuyor.

Java Snapshot, Bedrock beta veya Minecraft ön izlemesi oynayanlar, “Ominous Trails”ı deneyimleyebilirler. Bu modda oyuncular, bir şişeden içtikten sonra bir odada yaratıklarla dövüşmeye zorlanıyorlar. Hayatta kalanlar, çeşitli öğeler sunan bir Vault ile ödüllendirilecek “Ominous Trail Key”i kazanacaklar.

Minecraft oyuncularının beklediği bomba güncelleme yayınlandı

Ominous Trail Key’e ek olarak, yeni bir yakın dövüş silahı tanıtılıyor. Oyuncular artık bir Mace kullanabilecekler. Bu silahın diğerlerinden farkı, yüksek yerlerden düşmenizi teşvik etmesi. Eğer oyuncular saldırıyı başarıyla gerçekleştirirse düşme hasarından korunacaklar, ancak isabet ettiremezlerse tüm hasarı alacaklar. Oyuncular, Java Snapshot, Bedrock beta veya Minecraft ön izlemesi oynayarak Mace’i şimdiden test edebilirler.

Oyuna beş yeni tablo eklenecek. Minecraft geleneğine uygun olarak, yeni tablolar gerçek dünya sanatından ilham alıyor. Konsol oyuncuları, artık Bedrock beta veya Minecraft ön izlemesinde Hardcore modunu oynayabilirler. Bu modda, oyuncular öldüklerinde normal modun aksine yeniden doğamazlar.

Video devam ederken, 1.21 güncellemesinde tanıtılacak çeşitli özellikler sıralanıyor. Bunlar arasında Dekoratif Bakır, Tuff blokları, Crafter, Bakır Ampuller, Breeze, İz Odaları, Deneme Üreteçleri, Vaultlar, Rüzgar Şarjı, Sump, Zırh Şeritleri, Flamalar, Çömlek Çakılları ve Müzik Diski bulunuyor. Minecraft’ın vanilya oyun direktörü Agnes Larsson, 1.21 güncellemesine “Tricky Trials” adının verilmesinin ardındaki düşünceyi açıkladı. Larsson, “Ominous Trail” nedeniyle izler eklemenin doğal geldiğini, zorlu yönün ise oyuncuların karşılaşacağı meydan okumalardan ve “bu tuhaf Minecraft kişiliğinden” kaynaklandığını belirtti.

Tricky Trials güncellemesinin henüz bir çıkış tarihi yok, ancak bu yılın ilerleyen zamanlarında kullanıma sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx