Fon Dolandırıcılığı Görüntülerindeki Operasyon Müdürü: Bilmeden İmzaladım

Seçil Erzan’ın, aralarında birçok ünlü futbolcunun da bulunduğu fon dolandırıcılığında belgelerde ikinci şahıs olarak imzası bulunan banka şubesinin operasyon müdürü Asiye Öztürk’ün ifadesi ortaya çıktı.

Son günlerin en çok konuşulan konusu olan Seçil Erzan’ın aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu fon dolandırıcılığında, belgelerde ikinci kişi olarak imzası bulunan banka şubesinin operasyon müdürü Asiye Öztürk ifadesi ortaya çıktı.

Asiye Öztürk’ün ifadesinin yanı sıra ortaya çıkan kamera görüntüleri de çok dikkat çekti. Bankacı Seçil Erzan’ın, Arda Turan’a çektirdiği 33 milyon liralık krediyi tutuklu sanıklardan Ali Yörük’e verdiği görüntüler tepki çekti.

Bu kredinin Türk Lirası’ndan dolara çevrilerek Arda Turan’ın kardeşi Okan Turan’a teslim edildiği ve bu işlemi banka şubesinin operasyon müdürü Asiye Öztürk’ün yaptığı görüldü. Banka, yayınlanan görüntülerin bir hesap sahibinin nakit çekme işlemine ait olduğunu ve bu işlemin son derece normal olduğunu açıkladı.

İddianamede şüpheli olarak yer alan Öztürk, fondan haberi olmadığını söyleyerek Seçil Erzan’ın üst katta, kendisinin ise alt katta çalıştığını söyledi.

‘Seçil Erzan’ın fon vaadi ile insanları kandırdığından kesinlikle haberdar değilim. Odasına kim gelir kim gider onu da bilmiyorum. Çünkü bizim şubemiz iki katlıdır, ben alt katta çalışırım. Seçil Erzan ise üst katta çalışmaktadır. Benim bulunduğum katta odam gişenin hemen arkasında yer almaktadır ve odamda bir kamera bulunmaktadır. Bu kamera ile bankanın gerek birinci gerekse ikinci katını görebilmekteyim. Fakat Seçil Erzan’ın odasının içini görmüyorum.’

Öztürk, 8 ay önce şubeye tayin olan Erzan’ın odasına Galatasaraylı futbolcularların gelip gittiğini bildiğini ancak detayları bilmediğini söyleyerek birkaç futbolcunun ismini verdi.

‘Seçil müdür şubemize tayin olduktan sonra özellikle Galatasaraylı futbolcuların yanına gelip gittiğini biliyorum ancak kim ne kadar para yatırıyor ya da kim ne kadar işlem yaptırıyor bilmiyorum. 7 Nisan 2023 tarihinde Emre Belözoğlu’nun Seçil müdürün yanına geldiğini biliyorum. Arda Turan da zaman zaman Seçil müdürün yanına geliyordu. Ayırca Semih Kaya, Selçuk İnan, Emre Çolak da aynı şekilde Seçil müdürün yanına gelip gitmiştir. Semih Kaya ve Selçuk İnan ile zaman zaman bankacılık işlemi gerçekleştirdim. Şöyle ki para çekme ya da para yatırma işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirdim. Fakat fon ile ilgili herhangi bir işlem yapmadım. Kimseden de bu zamana kadar Fatih Terim fonu ya da Hakan Ateş fonu ya da başka bir fon adı altında hiçbir söz duymadım.”

Öztürk, yaşanan olaylardan 7 Nisan 2023’te haberi olduğunu belirtti. Bazı belgelerde imzası olduğunu kabul eden Öztürk, belgeleri bilmeden imzaladığını Seçil müdürün ne kadar para aldığını, vadenin ne kadar olduğunu ya da vade sonunda yüzde kaç kar edileceğini bilmediğini söyledi.

Hatasının belgeleri bilmeden imzalamak olduğunu söyleyen Öztürk, üzerinde Seçil Erzan’ın da imzasının olduğunu ve buna güvenerek yanına imza attığını dile getirdi.

Erzan’ın belgeleri aceleci bir tavırla imzalattığını ya da kendisini konuşturduğunu söyledi.

‘Bu zamana kadar hatırladığım kadarıyla 4-5 adet bilmediğim ve içeriğinden haberdar olmadığım belge imzaladım. Çünkü Seçil müdür beni yanına çağırıp ‘Asiye şunları imzala, acil müşteriye vereceğim’ demişti. O esnada zaten Seçil müdürün masası çok karışıktı ve bilgisayar ekranında görüntüler mevcuttu. Ben de işin acil ve önemli olduğunu düşünerek bilmediğim belgeleri imzaladım. Bunun dışında bir keresinde de benim yanıma gelip aceleci bir tavır takınıp bir belgeyi bana uzatıp, o sırada beni bir yandan konuşturup bir yandan da bana belgeyi imzalattı. Ben yine neye imza attığımı bilmiyorum.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx