Ferrari gaza bastı: Kripto ödemelerini kabul ediyor!

Ferrari, ABD’deki satışlarında kripto ödemelerini kabul etmeye başladığını ve gelen talepler doğrultusunda Avrupa’ya genişleyeceğini duyurdu.

Kripto para piyasası her ne kadar düşüşte olsa da bu durum kurumsalları korkutmuyor. Birçok kurumsal, Bitcoin ve çeşitli altcoin’ler için hamle yapmaya devam ediyor.

Kripto dünyasına adım atan son kurumsal Ferrari oldu. Lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, BitPay ile yaptığı ortaklık neticesinde, ABD’de kripto ödemelerini kabul ediyor. Lüks otomobil şirketi, müşterilerinden gelen talep doğrultusunda Avrupa’da da bu sistemi başlatacağını belirtti.

Ferrari, kripto ödemeleri için düğmeye bastı!

Ferrari, ABD’deki müşterilerinden kripto ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu. Kripto ödeme kuruluşu BitPay ile ortaklık yapan Ferrari, ABD’den sonra Avrupa’da da kripto ödemelerini başlatacak.

Ferrari ve BitPay arasındaki ortaklık neticesinde, ABD’li müşteriler Bitcoin, USDC ve Ethereum kullanarak araba satın alabilecek. Ferrari, müşterilerden gelen güçlü talebin ardından Avrupa’da da kripto ödemelerini kabul edebileceğini aktardı.

BitPay, Ferrari bayileri adına hizmetlerini yürütecek ve gelen kripto ödemelerini anlık bir şekilde geleneksel para birimlerine dönüştürecek. Böylelikle, kripto ödemelerinde fiyat oynaklığının önüne geçilecek.

Ferrari Pazarlama ve Ticaret Direktörü Enrico Galliera, ödeme yönteminde kripto para tercihinin karbon nötr taahhüdüyle uyumlu olduğunu ifade etti. Lüks otomobil üreticisi, kripto para birimlerinin kullanımını enerji tasarrufu olarak görüyor.

Galliera, kripto ile satılacak araçların tam sayısından bahsetmedi. Ancak, pazarlama direktörü, sipariş portföylerinin sağlam olduğunu ve rezervasyonların 2025’e kadar uzatıldığını açıkladı. Ayrıca Galliera, “Kripto para birimleri aracılığıyla ödeme yaparsanız fiyatlar değişmeyecek, ücret veya ek ücret olmayacak” dedi.

Ferrari, müşterilerinden kripto ödemelerinin kabul edilmesi konusunda yoğun bir talep aldığını belirtti. Şirket, müşterilerinin bazılarının kripto ile servet kazanan gençler olduğunu aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx