Ferguson, Manchester United’a geri dönüyor!

İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United’da yaklaşık uzun süredir devam eden satış sürecinin ilk bölümü kısa süre içinde tamamlanacak.

Kulübün sahibi Glazer ailesi, geçtiğimiz yıl takımı satışa çıkardığını ve yeni yatırımcılar için de fırsatları değerlendirebileceklerini açıklamıştı.

Manchester United’ı satın almak için Katar Şeyhi Jassim bin Hammad al-Thani ve İngiliz iş insanı Jim Ratcliffe teklifte bulunmuştu.

İki isim de kulübün tamamını satın almak için başvuruda yapsa da teklifler yeterli bulunmadığı için reddedildi. Geçtiğimiz ay Şeyh Jassim satış sürecinin uzamasından dolayı teklifini çektiğini açıklarken İngiliz basınında yer alan haberlerde Jim Ratcliffe’in kulübün yüzde 25’lik hissesi için anlaşma sağladığı belirtildi.

Kulübün yeni sahiplik yapısının da kısa süre içinde duyurulması bekleniyor.

Jim Ratcliffe’in kulübe ortak olmasından sonra Futbol bölümünü yöneteceği ifade edildi. Anlaşma henüz resmiyet kazanmazken Manchester United’ın CEO’su Richard Arnold görevinden ayrıldı.

Alex Ferguson geri dönüyor

Takımın efsanelerinden Sir Alex Ferguson’ın Jim Ratcliffe’in kulübe ortak olmasından sonra yönetime danışmanlık vermesi bekleniyor.

Telegraph’ta yer alan haberde Ratcliffe’in yeni bir sportif direktörler anlaşma istediği ve takımın yönetimi konusunda Alex Ferguson’dan tavsiyeler alacağı kaydedildi.

Sportif direktörlük görevi adaylar belirlendi

Jim Ratcliffe’in yeni sportif direktör için belirlediği listede 6 aday yer alıyor.

Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace’ın sportif direktörü Dougie Freedman, Tottenham’ın eski yöneticilerinden Paul Mitchell, Atalanta’dan Lee Congerton, Milan’ın efsanei Paolo Maldini ve Ricky Massara’yla birlikte Atletico Madrid’den Andrea Berta listede yer alıyor.

Crystal Palace’ın sportif direktörü Dougie Freedman’ın Sir Alex Ferguson’a yakınlığı nedeniyle bu rol için bir adım önde olabileceği kaydedildi.

KAYNAK: NTV SPOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx