Erdoğan: İsrail terör devleti, Hamas siyasi parti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. İsrail’in Gazze’ye dönük ablukasına değinen Erdoğan, Tel Aviv’i bir kez daha “Terör devleti” olarak niteledi, Hamas’ın ‘siyasi parti’ olduğunu belirtti.

Ermenistan’ı işaret eden Erdoğan “Hiç merak etmesinler bunların da sonu hüsran olacak” ifadesini kullandı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için de “Artık ecelin geliyor. Neye sahip olursan ol, gidicisin” yorumunda bulundu. Erdoğan, şunları söyledi:

MACRON’A: GERİ VİTESE TAKMA 

– Ermenistan, Karabağ savaşıyla dersini aldı; yerine oturdu. Şimdide İsrail yöneticileri benzer hezeyanları ifade etmeye başladılar. Hiç merak etmesinler bunların da sonu hüsran olacaktır.

– Netanyahu gidicidir. Bütün mesele dünyada haklının yanında yer alacak olanların duruşudur. Bu konuda maalesef beklenen gelişmeler oluyor mu; hayır. Hala olmuyor. Ve Amerika başta olmak üzere batı hep birlikte maalesef ters yüz olarak bu duruma bakıyor. Fransa; önce farklı açıklamalar yapıyor. Daha sonra bakıyorsunuz geri vitese takıyor. Dürüst ol. Yani bir gün öyle bir gün böyle yapma. Sabah başka akşam başka olmayın. Türkiye gibi olun.

“HAMAS SİYASİ PARTİ, HAKLARI ELİNDEN ALINDI”

– İsrail, bir şehri içindeki insanlarıyla topyekun yok etme stratejisi uyguluyor. Gönlüm ferah, açık olarak diyorum ki İsrail bir terör devletidir. Hamas’ı terör örgütü olarak ifade ediyorsun. Hamas, Filistin’de seçimlere girip seçimi kazanan bir parti. Ve seçimi kazandıktan sonra haklarını elinden aldınız. Kim aldı; İsrail ve Amerika birlikte aldılar.

NETANYAHU’YA: ECELİN GELİYOR 

– Netanyahu, sende atom bombası var mı yok mu? Sıkıysa açıkla! Ey İsrail, sende atom bombası var! Ve bununla tehdit ediyorsun! Bunları biz biliyoruz ve artık ecelin geliyor. İstediğin kadar nükleer bombaya sahip ol. Neye sahip olursan ol, gidicisin! Karşımızda bir soykırım var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx