Day of the Devs artık kar amacı gütmeyen bir kuruluş oldu

Day of the Devs, bağımsız oyunların gözde festivali, bugün yaptığı duyuruyla resmen bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluşa dönüştüğünü açıkladı. 2012 yılında Double Fine ve iam8bit iş birliğiyle hayata geçirilen Day of the Devs, başlangıçta San Francisco merkezli yıllık bir festival olarak, bağımsız oyunları basın mensuplarına, geliştiricilere ve halka sunmuştu. 2019’da Xbox’ın Double Fine’ı satın almasının ve Double Fine yayıncılık etiketinin yavaş yavaş dağılmasının ardından festival, COVID-19 pandemisi sırasında sanal bir etkinliğe dönüşmüş, 2022’de tekrar gerçekleşmiş ve ek etkinlikler eklemişti.

Artık Day of the Devs, Legacy Global ile iş birliği içinde tamamen bağımsız bir 501c3 kar amacı gütmeyen kuruluş olarak faaliyet gösterecek ve bugün FundraiseUP üzerinden ilk bağış kampanyasını başlatıyor. Toplanan bağışlar, mekan ücretleri, ekipman, personel, video prodüksiyonu ve genel işletme giderlerini desteklemek için kullanılacak. Bağışçılar, katkıları için oyun anahtarları ve fiziksel ürünler de dahil olmak üzere çeşitli ödüller alabilecek.

Day of the Devs artık kar amacı gütmeyen bir kuruluş oldu

Day of the Devs’in eş kurucusu Tim Schafer, “Day of the Devs için yepyeni bir gün” diye belirtiyor. “Bu etkinliğin, her zaman odaklandığı harika bağımsız oyunlar kadar bağımsız hale gelmesini görmek son derece tatmin edici.”

Day of the Devs, artık yıl boyunca birden fazla etkinlik planlıyor. Bu etkinlikler, Mart ayında San Francisco’da bir vitrin, Haziran’da Summer Game Fest vitrini ve Aralık’ta Game Awards vitrini ile başlayacak. San Francisco vitrini 18 Mart’ta gerçekleşecek ve biletli bir etkinlik olacak. Ayrıca, o hafta konferans saatleri boyunca Game Developers Conference katılımcıları için ayrı ve bağımsız bir etkinlik de düzenlenecek.

Geçen yılın Day of the Devs dijital vitrinleri, Beastieball, Viewfinder ve Cocoon gibi dikkat çekici bağımsız oyunları Summer Game Fest’te ve Militsioner, Kind Words 2, Loose Leaf, Open Roads ve Home Safety Hotline gibi oyunları Aralık’ta sergilemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx