Çalışırken de Spor Yapmak Mümkün mü? İş Hayatıyla Sporu Beraber Yürütmenin Yolları

Hem çalışıp hem spor yapmak zor olsa da imkansız değil. İş hayatınla sporu bir arada yürütebilmen için bazı önerileri derledik. İşe giderken spor da yapmanı sağlayacak önerileri merak ediyorsan içeriğe buyur!

İş ve sporu bir arada yürütmek zor olabilir. Bunun için zamanını iyi yönetmen gerek.

İş ve sporu bir arada yürütmek bazen zorlu olabilir. Bu yüzden bir program yapmalısın. Zamanını yönetebilmek için iş ve egzersiz zamanlarını iyi planlaman gerek. ⌚️

Spor yapmak için en iyi vakit sabah saatleri. Sabah işe gitmeden biraz erken kalkarak spor yapman mümkün.

Sporu düzenli hale getirmenin formülü düzenli bir rutin oluşturmak. Her hafta aynı günler aynı saatte yapacağın sporu alışkanlık haline getirebilirsin.

İş yerindeyken de spor yapabilirsin. Masa başı egzersizler çalışırken yapmaya çok uygun.

Masa başı çalışansan gün içinde ayağa kalkmadan küçük egzersizler yapabilirsin. Kısa esneme hareketleri yapabileceğin gibi bilek veya omuz hareketleri ile rahatlayabilirsin. ?

İş yerindeki her fırsatı spor olarak değerlendirebilmen mümkün.

Çalıştığın yerde merdiven varsa asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih edebilirsin. Gün içinde tüm inip çıkmalarda merdiven kullanırsan güzel bir egzersiz yapmış olursun. ?

Öğle arasında veya diğer molalarında kısa yürüyüşler yapmak iyi bir fikir!

İşinin molalarında etrafta kısa yürüyüşler yapabilirsin. Bu yürüyüşleri ister ofis içinde istersen ofisin çevresinde yapman mümkün. Yürüyüş yapmak hem hareket etmene hem de zihinsel dinlenmene yardımcı olabilir. ?

İşten spora hiç vakit ayıramıyorsan bir alternatifin işe bisikletle gitmek.

İş yerin evine çok uzak değilse bisikletle gidip gelmeyi düşünebilirsin. Bu sayede hem ofise ulaşmış hem de egzersiz yapmış olacaksın. Bisikletle işe gitmek, iş ve sporu bir arada yapmanın harika bir yolu.

İş yerinde çok telefon konuşman gereken bir işin varsa bunları fırsata çevir!

Telefonla konuşurken hareket ederek veya sadece ayakta durarak küçük bir egzersiz yapmış olursun. Masa başında oturmak yerine yapacağın bu küçük hareketler bile senin için faydalı! ☎️

“Bana bunlar yetmez, ben tam spor yapmak istiyorum” diyorsan o zaman öğle molalarında veya iş çıkışında spor salonuna gitmeyi düşün.

İş sonrası veya öğle araları spor yapmak için ideal zamanlar. Çalışma saatleri dışında düzenli olarak spor salonuna giderek sporunu rahatça yapabilirsin.

Zamanın azsa kısa ve etkili egzersizlere yönelmen gerek.

Zaman sıkıntısı olanlar için kısa ve yoğun egzersizleri önerebiliriz. Yüksek yoğunluklu bu egzersizler ile çok kısa sürelerde yüksek verim alabilmek mümkün.

İş yerinde dinlenme odanız varsa bu odayı günlük egzersizler için değerlendirebilirsin.

Dinlenme odaları, herkesin kendine vakit ayırabileceği alanlar. Burada sen de günlük egzersizini yapabilirsin. Yoga matını yanına al ve işyerinde egzersizini yap!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx