Aleksandar Stanojevic’ten Beşiktaş maçı için açıklama

İHA

Konyaspor, Süper Lig’in 7. haftasında Beşiktaş’ı konuk edeceği mücadelenin hazırlıklarını Teknik Direktör Aleksandar Stanojevic’in yönetiminde sürdürdü.

Kayacık Tesisleri’nde ısınma hareketleriyle başlayan antrenman, pas çalışmasıyla devam etti. Futbolcular daha sonra taktik çalışma gerçekleştirdi.

Antrenman öncesinde Teknik Direktör Aleksandar Stanojevic ve futbolculardan Francisco Calvo, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Çetin bir karşılaşma olacak”

Aleksandar Stanojevic, çalışmaların son hızıyla devam ettiğini belirterek, şu şekilde konuştu:

Gayet memnunuz çalışmalarımızdan. Bazı oyuncularımız daha da gelişmeye başladı. İyi bir rakibimiz var. Elbette burada dolu bir stadyum bekliyoruz. Bu bizim adımıza da rakip adına da motive edici bir durum olacaktır. Elbette iyi bir neticeyle evimizdeki maçı kapatmak istiyoruz. Çetin bir karşılaşma olacak. Onlar da iyi anlarında değiller, biz de iyi anımızda değiliz. Burada nasıl bir maç çıkaracağımızı hep birlikte göreceğiz. Geçen sezona baktığımız zaman onlar da çok iyi değildi.

“Herkesi kullanmamız gerekiyor”

25 kişilik bir oyuncu kadromuz var. Elbette değişiklikler yapmamız gerekebiliyor. Sakatlıklarla mücadele eden oyuncularımız da oluyor. Bunun da bir faktör olduğunu söyleyebilirim. Fenerbahçe her maç kazanıyor ve her maça da farklı bir kadroyla çıkıyor. Herkesi kullanmamız gerekiyor.

“Kendi stilim tamamen ofansife dayanıyor”

Kendi oyun stiline de değinen Stanojevic, şunları dedi:

Antep maçına karşı gayet ofansif oynadık. Evimizde oynadığımız İstanbulspor maçında da bu geçerliydi. Eğer ki istatistiklere bakarsanız ben golü seven, ofansifi seven bir hocayım. Kendi stilim tamamen ofansife dayanıyor. Ben atağı, hücumu seven bir koçum ve bu şekilde olmaya da devam edeceğim. Bazen sahada istediğimiz kaliteyi gösteremediğimiz durumlar olabilir. Girilen pozisyon veya oynadığımız rakibe karşı değişebiliyor.

“3 puan için sabırsızlıkla maçı çekiyoruz”

Yeşil-beyazlı takımın Kosta Rikalı oyuncusu Francisco Calvo ise şu ifadeleri kullandı:

Elbette evimizde oynayacağımız bir maç olacak. Hazırlıklarımız sonuna kadar devam ediyor. Her hafta elimizden gelen mücadeleyi sonuna kadar veriyoruz. 3 puan için sabırsızlıkla maçı çekiyoruz.

“Hocamıza çok büyük bir saygımız var”

Saha içindeki oyun sistemlerinin toplu ve topsuz olarak nasıl değiştirilmesi gerektiğini bildiklerini ifade eden Calvo, şu değerlendirmeyi yaptı:

4-2-3-1 sisteminde devam ettiğimiz anlar oluyor, formasyonu değiştirdiğimiz zamanlar da oluyor. Fakat şu anda kendi stilimizi devam ettirdiğimizi söyleyebilirim. Tabii ki hocamıza çok büyük bir saygımız var. Bundan dolayı bütün sorumluluğumuz hocanın istediği oyun stilini sahaya yansıtmak.

“Elimden gelen her şeyi vermeye çalışacağım”

Sezon sonunda kontratının biteceği hatırlatılan başarılı stoper, şu sözleri sarf etti:

Şu anda buradayım. Takım ve Konya için burada olduğum son dakikaya kadar elimden gelen her şeyi vermeye çalışacağım. Fakat şu anda gelecekle ilgili konuşmam doğru olmaz.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx