ABD’li askeri analist Macgregor’dan olası kara harekatında İsrail’e Türkiye uyarısı

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 23 gündür Gazze’ye saldırılarında şehit olanların sayısının 3 bin 195’i çocuk, 1863’ü kadın olmak üzere 7 bin 703’e çıktığını duyurdu. İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’den kara harekatı açıklaması gelirken, Başbakan Netanyahu ise operasyonlarda ikinci aşamaya geçtiklerini duyurdu.

ABD Ordusu eski Pentagon danışmanı emekli albay ve askeri analist Douglas Macgregor ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İsrail’e kara harekatı uyarısı yaptı.

‘KARA HAREKATI DÜZENLERSE ENDONEZYA’DAN FAS’A HERKES İSRAİL’E KARŞI BİRLEŞECEK’

Paylaşımında Türkiye’ye dikkat çeken Macgregor, “İsrail Savunma Kuvvetleri Gazze’ye büyük bir kara saldırısı düzenlerse Endonezya’dan Fas’a kadar herkes İsrail’e karşı askeri bir ittifak içinde birleşecek.” dedi.

‘EN BÜYÜK ENDİŞEM TÜRKİYE DE DAHİL’

Asıl endişesinin Türkiye olduğuna vurgu yapan Macgregor, “Bu ittifaka benim en büyük endişem olan Türkiye de dahil” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE UYARMIŞTI

Daha önceki açıklamasında da “Bir dünya savaşının eşiğindeyiz” diyerek, İsrail’in olası kara harekatında istenen başarının sağlanamayacağını kaydeden Macgregor, “Türkler bölgede en büyük hava ve askeri güce sahip ülkesi. Bir ay bile sürmez iki milyon askeri bölgeye yığabilirler. Ve Türkler çok acımasız savaşçılar.

‘İSRAİL İÇİN KIYAMET OLUR’

Bütün bu saydıklarım İsrail için kıyamet olur, eğer Gazze’ye girerlerse! Bu saydıklarım kazanılamaz bir savaşı anlatıyor.” demişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx