Yerli oyun şirketi Yin Yang Games’e 1 milyon dolarlık yatırım

Yin Yang Games tarafından aktarılan bilgilere nazaran teşebbüs, Gelişim Group’tan 1 milyon dolar yatırım aldı. Şirket aldıklarını yatırımı geliştirmekte oldukları NFT Kart Oyunu Reincarnation’ı fonlamak hedefiyle kullanacak. Ayrıyeten Yin Yang Games, eş vakitli olarak farklı kesimlere yönelik yeni eser ve servisler geliştirmeyi de hedefliyor.

2021 yılının Ocak ayında İlker Onur Kaya, Alperen Kırcanoğulları, Ali Anıl Esmer ve Yiğit Karatokuş tarafından kurulan Yin Yang Games, oyun ve blockchain alanlarında sürdürülebilir eser ve servisler geliştiren bir oyun stüdyosu olarak hizmet veriyor. 21 kişilik bir takıma sahip olan Yin Yang Games, GameFi alanında projeler geliştiriyor.

Bu topraklardan çıkan ve tüm dünyada ses getiren oyun projelerine imza atmak istediklerini belirten Yin Yang Games kurucu ortağı ve CEO’su İlker Onur Kaya, bu yatırımla birlikte şu anki en değerli projelerinden olan Reincarnation’u tamamlayıp, birebir vakitte yeni eser ve servisler geliştirerek çalışmalarına devam edeceklerini paylaştı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gelişim Group İdare Şurası Lideri Mustafa Akçay, dokumacılık, güç ve eğitim bölümlerindeki yatırımlarından sonra deneyimiyle inançlarını kazanan ve birebir lisanı konuşabildikleri eşsiz bir gruba sahip olan Yin Yang Games’e yaptıkları yatırım ile teknoloji bölümüne giriş yapıyor olmaktan epeyce memnun olduklarını paylaştı.

GAMEFİ NEDİR?

İngilizce’deki oyun (game) ve finans (finance) sözlerinin bir ortaya gelmesiyle oluşan GameFi; kripto paraların, blockchain teknolojisinin, NFT’lerin ve çeşitli oyun düzeneklerinin bir ortaya gelerek oluşturduğu sanal ortama verilen isim olarak karşımıza çıkıyor. 

Katılımcıların bir yandan oyun oynarken bir yandan da para kazanmalarını sağlayan bu ortam, oyuncuların oynamasını teşvik etmek için çeşitli finansal mükafatlar sunuyor. O denli ki, birtakım oyunların maddi getirisi oyuncuların bu oyunları tam vakitli bir iş olarak görmesine dahi sebebiyet verecek kadar yüksek olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.