WhatsApp hesabını iki farklı telefonda kullanmak mümkün oluyor

Meta, aynı WhatsApp hesabını iki farklı telefonda kullanma özelliği için kolları sıvadı. Hatırlanacağı üzere geçen yıl uygulamaya getirilen çoklu cihaz sistemi sayesinde WhatsApp’ı telefondan bağımsız olarak bilgisayarda kullanmak mümkün hale gelmişti.

WhatsApp’ın masaüstü uygulamasındaki QR kodu telefona bir defa okutulduğunda sohbetler bilgisayara otomatik aktarılıyor. Ardından telefon kapalı veya çevrimdışı olsa dahi bilgisayardan mesajlaşılabiliyor ve arama yapılabiliyor. Ancak sistem aynı işlemin iki farklı mobil cihaz arasında yapılmasına henüz izin vermiyor.

Bu arada WhatsApp’tan süreli mesajlar için can sıkıcı güncelleme

Aynı WhatsApp hesabı iki telefonda kullanılabilecek

WABetaInfo’nun açıklamasına göre uygulamadaki büyük eksiklik yakında kapanacak. 2.22.10.13 numaralı yeni beta sürümünün kodlarında tespit edilen yeni özellik sayesinde WhatsApp hesabına ikinci bir cihaz atanabilecek.

aynı whatsapp hesabını iki telefonda kullanma

Böylece aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda (birincil ve ikincil cihaz) kullanılabilecek. Çoklu Cihaz 2.0 olarak bilinen bu özelliği geçen yıl yine WABetaInfo ortaya çıkarmıştı. Uzun süredir herhangi bir detay bilinmiyordu, bu haftaki beta sürümüyle birlikte yeni özellikten ilk ekran görüntüsü geldi.

WhatsApp şu anda resmi yollardan iPad’e yüklenemiyor. Ancak Android tabletlere ise APK olarak harici bir kaynaktan yüklenebiliyor. Bu durum, geliştirme süreci hala devam eden Çoklu Cihaz 2.0 sistemi hayata geçtikten sonra WhatsApp hesabının aynı anda hem de telefonda hem de tablette kullanılabileceğini gösteriyor.

Çoklu cihazın desteklemediği özellikler

WhatsApp’ın açıklamasına göre çoklu cihaz sistemi aşağıdaki özellikleri desteklemiyor:

Birincil cihazınızın iPhone olması durumunda, bağlı cihazlardaki sohbetleri temizleme veya silmeTelefonlarında WhatsApp’ın çok eski bir sürümü yüklü olan kişilere mesaj gönderme veya bu kişileri aramaBağlı cihazlarda mevcut konumu görüntülemeBağlı cihazlarda toplu mesaj listeleri oluşturma ve toplu mesaj listelerini görüntülemeWhatsApp Web’de bağlantıların önizlemesini gösteren mesajlar gönderme

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.