Wayne Rooney MLS’e tarihi sayıyla geri dönüyor

Derby Country’den istifa ederek teknik yöneticilik misyonundan ayrılan Wayne Rooney, Major League Soccer (MLS) takımlarından DC United’a geri dönüyor.

Teknik yöneticilik mesleğine 2020-2021 döneminin devre ortasında futbolu bırakarak adım atan İngiliz futbolunun yıldız isimlerinden Wayne Rooney, birinci tecrübesini Derby Country’de yaşadı.

Kasım 2020’de süreksiz antrenör olarak misyona başlamasının akabinde 2021 yılı ocak ayında teknik yönetici olarak grubun başında yer aldı. Kulübün ekonomik külfetleri sebebiyle 21 puanının silinmesiyle döneme başlayan İngiliz takımı, dönem sonunda 34 puana ulaşsa da Championship’te kalmayı başaramazken, Wayne Rooney de misyonundan ayrıldığını açıklamıştı.

Derby Country, Rooney idaresinde 49 maçta 15 galibiyet, 13 beraberlik ve 21 yenilgi elde etmişti.

TEKNİK ADAM OLARAK GERİ DÖNÜYOR

Major League Soccer’da (MLS) istediği üzere bir dönem geçiremeyen DC United, Hernan Losada’nın yerine daha evvel futbolcu olarak takımında yer alan 36 yaşındaki Wayne Rooney’yi teknik yönetici olarak misyona getirmek istiyor.

ABD basınına nazaran, DC United, kulüp tarihinin en yüksek teknik adam maaşını vererek, 1 yıldan daha uzun periyodik bir kontratla Rooney’yi vazifeye getirecek.

Wayne Rooney, futbolcu olarak gittiği DC United’dan 1 Ocak 2021 tarihinde ayrılarak Derby Country’ye transfer olmuştu. Derby Country’de bir yıl oynadıktan sonra futbolculuk mesleğine son veren yıldız isim, kulübün teknik grubuna katılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.