Ulusal motosikletçi Deniz Öncü Dünya Moto3 Şampiyonası’nda yarışacak

Milli motosikletçiler hafta sonu Hollanda, Sırbistan ve Hırvatistan’da düzenlenecek şampiyonalarda Türkiye’yi temsil edecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran ulusal atlet Deniz Öncü, Milletlerarası Motosiklet Federasyonu (FIM) Dünya Moto3 Şampiyonası’nda dönemin 11. yarışına Hollanda da çıkacak.

Dünya Moto3 Şampiyonası yarışları 25-26 Haziran tarihlerinde TT Assen Pisti’nde düzenlenecek.

19 yaşındaki Deniz Öncü, Red Bull KTM Tech3 ekibiyle yarın özgür idmanlara, 25 Haziran Cumartesi günü de sıralamalara katılacak. 26 Haziran Pazar günü ise TSİ 12.00’de dönemin 11. gayreti start alacak.

SIRBİSTAN’DA 12 MOTOSİKLETÇİ TER DÖKECEK

Avrupa Gençler (65&85cc) ve BMU Motokros Şampiyonaları Sırbistan’da 24-26 Haziran tarihlerinde koşulacak.

Globare kentinde Gajic MX Pisti’nde düzenlenecek şampiyonaya Türkiye’den Efe Okur, Hasan Hüseyin Baş, Berkat Sarıay, Aslan Osmanpaşaoğlu, Batuhan Demiryol, Yiğit Ali Selek, Şakir Şenkalaycı, Eray Esentürk, Mert Akkafa, Ali Akkafa, Berat Şenkalaycı ve Emircan Şenkalaycı katılacak.

Şampiyona 25 Haziran Cumartesi günü özgür idman ve sıralama ile başlayacak. 26 Haziran Pazar günü ise iki etap halinde yarışlar yapılacak.

ALPE ADRIA PİST ŞAMPİYONASI’NIN HIRVATİSTAN AYAĞI KOŞULACAK

Güney ve Orta Avrupa bölgelerinin memleketler arası motosiklet yarış serisi olan Alpe Adria Pist Şampiyonası’nın Hırvatistan ayağında Türkiye’yi Turgut Durukan ve Kadir Erbay temsil edecek.

Grobnik Pisti’nde 24-26 Haziran tarihlerinde koşulacak şampiyonada Durukan ve Erbay, Superstock 600 sınıfında yarışacak.

Milli atletler, yarın özgür idmanlara çıkacak. 25 Haziran Cumartesi günü öğlenden evvel sıralama akabinde TSİ 15.10’da birinci yarış start alacak. 26 Haziran Pazar günü ise TSİ 14.25’te hafta sonunun ikinci yarışı başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.