Şile’de denize giren genç boğuldu

İstanbul’un Şile ilçesi açıklarında denize giren 23 yaşındaki Muhammet Faik Taşin boğuldu. Yeğeninin cenazesini teslim almak için İsimli Tıp Kurumu’na gelen amca Murat Taşin, “Şile denizi, katil demek. Kimse gitmesin.” dedi.

Şile Vadi Plajı’nda dün akşam saat 19.00 sıralarında ailesiyle birlikte denize giden Taşin, bir müddet sonra kayboldu. Yaklaşık 40 dakika sonra Muhammet Faik Taşin kıyıda bulundu. Şile Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Taşin, hastanede yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Yeğeninin cenazesini almak için İsimli Tıp Kurumu’na gelen amca Murat Taşin, “Abim çocuklarıyla birlikte Şile Vadi Plajı’na gitmiş. Oğlu Muhammet Faik, ısrarla denize girmek istiyor. Yüzmeyi tam olarak bilmediği için kardeşi Hüseyin’in gözcülük yapmasını istiyor. Hüseyin tuvalete gidip döndüğünde kardeşini bulamıyor. Biraz aradıktan sonra kıyı güvenliğe haber veriyorlar. Kıyı Güvenlik orada yokmuş, ilgilenmemiş. Faik’i 40 dakika boyunca bulamamışlar. En son jandarma gruplarına haber veriyorlar. Jandarma geldiğinde denize girdiği yerden kıyıya vurmuş halde görülüyor. Hastaneye götürülüyor lakin kurtarılamıyor. Şile denizi, katil demek. Kimse gitmesin. Şile kıyı güvenliği son derece zayıf. Biri olsa tahminen kurtulabilirdi” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.