Shell Endonezya kararı! İki katına çıkaracağız

İngiliz-Hollanda iştirakinde çok uluslu bir petrol ve doğal gaz şirketi olan Shell, Uzak Doğu’daki yatırımlarına sürat verdi.

Şirket geçtiğimiz günlerde, Avrupa şirketlerinin Asya’daki projeleri ortasında çeşidinin birinci örneği olan bir projeyi duyurmuş, Şanghay’da bir hidrojen yakıt ikmali ağı kurmak için Çinli Shenergy Group ile bir ortak teşebbüs kuracağını açıklamıştır.

Şirket son olarak, Endonezya’daki yatırımlarını artırmayı hedeflediğini duyurdu.

SHELL ENDONEZYA YÖNETİCİSİ DUYURDU: İKİ KATINA ÇIKACAK

Shell şirketinin Endonezya’daki operasyonlarını yöneten Ingrid Siburian, Shell’in ülkede 188 olan aryakıt dolum istasyonu sayısını, 2024 yılına kadar iki katına çıkarmayı hedeflediğini duyurdu.

188 Shell akaryakıt istasyonu DKI Jakarta, Banten, Batı Java, Doğu Java ve Kuzey Sumatra bölgelerine bulunuyor.

Çok fazla detay vermeyen Siburian, “Belki gayeden yola çıkarak evvel piyasaya bakmaya çalışmalıyız lakin özünde gayemiz önümüzdeki 2-3 yıl içinde akaryakıt istasyonu sayısını iki katına çıkarmak, mevcut akaryakıt istasyonunu ikiye katlamak.” dedi.

Siburian, Shell’in sadece akaryakıt istasyonu sayısını artırmakla kalmadığını, birebir vakitte Shell’in akaryakıt istasyonu yelpazesini yalnızca büyük kentlerle sonlu tutmayıp, daha küçük yahut ikinci kademe alanlara genişletmek istediğini de kelamlarına ekledi.

Siburian, “Artık ikinci kademe kentlere girmeye başlıyoruz, bu nedenle örneğin daha evvel yalnızca Greater Jakarta, Bandung, Surabaya, Medan’da, artık Jombang bölgesi Cirebon’a başladık. Elbette Shell ülkede büyümek için devam edecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.