Salih Uçan: Buralara talih yapıtı gelmedim

Beşiktaşlı futbolcu Salih Uçan, Fatih Karagümrük maçının akabinde yaptığı açıklamada “Ben âlâ bir oyuncuyum. Futboldaki 12. dönemimi yaşıyorum. Buraya talih yapıtı gelmedim” dedi.

Spor Toto Harika Lig’in 3. haftasında Beşiktaş, alanında VavaCars Fatih Karagümrük’ü 4-1 mağlup etti. Siyah-beyazlı takımda orta saha oyuncusu Salih Uçan, müsabakanın akabinde basın mensuplarına çabayı kıymetlendirdi.

Tecrübeli ve yeterli bir futbolcu olduğuna dikkat çeken Salih Uçan, “Rekabet her vakit var, olacaktır da… Ben yeterli bir oyuncuyum. Futboldaki 12. dönemimi yaşıyorum. Buraya baht yapıtı gelmedim. Şansızlık olmadığı sürece ben güzel bir futbolcuyum. Şu an hem benim, hem de kadro için güzel gidiyor” diye konuştu.

“HASTALIKLAR BENİ ÇOK ETKİLEDİ”

Geçen dönem gösterdiği performansla, bu dönem ligin birinci haftalarında gösterdiği performans ortasındaki fark sorulan Salih Uçan, şunları söyledi:

“Çalışma konusunda çok fazla bir şey değişmedi. Geçen sene de çok çalışıyordum. Geçen sene 2 sefer önemli hastalık geçirdim. Bu sene kaçırdığım idman sayısı sıfır… Geçen sene 5 gün hastanede yattım. Orada 3 kilo kaybettim. Fizikî olarak kendimi toplayamadım, hastalıklar beni çok etkiledi. Bu sene çok şükür hiçbir sorun yaşamadan, idman kaçırmadan, Ceyhun Kazancıya da bunu söylemiştim. Ismael hoca ile idman kaçırmamam gerektiğini. Hocanın idmanları çok tempolu. Ben de tekniğimi, taktiğimi güzel görüyorum. Lakin fizikî olarak çabayı kaçırmamam gerekiyordu. Ismael hocanın da idmanları çok sertti. Ben de idmanları uygun yedim. 5, 6 yazdır çok düzgün çalışıyorum. Bu yazı da o denli geçirdim. Özel hocam da vardı. Dediğim üzere idman kaçırmamak değerliydi. Ismael hoca da bana güvendi. Dönem başında yaşananlar taraftar olsun, idare olsun kalır gözüyle bakılmıyordu. Lakin farklı olduğunu gösterdiğini düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.