Putin’in bâtın sevgilisinin Türkiye’de konutu olduğu argüman edildi

Rusya’dan gelen dikkat cazip bir tez milletlerarası kamuoyunun gündemine oturdu.

Rus muhalefetinin önde gelen isimlerinden biri olan Rus asıllı İsrailli iş insanı Leonid Nevzlin, Putin’le aşk yaşadığı sav edilen eski jimnastikçi Alina Kabaeva’nın Türkiye’de “iki lüks evi” olduğunu öne sürdü.

39 yaşındaki Kabaeva hakkında konuşan Nevzlin, genç bayanın İstanbul’da bir konutu olduğunu aktarırken Türkiye’nin güneyinde de bir “yazlık evi” olduğunu öne sürdü.

Sözcü’nün İngiliz Daily Mail gazetesinden aktardığı habere nazaran, Nevzlin’in bu bahiste öteki bir ayrıntı vermediği de belirtildi. Nevzlin bu argümanın kaynağını ise söylemedi. Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş devam ederken Kabaeva’ya Putin’e yakınlığı münasebetiyle Birleşik Krallık, AB ve Kanada yaptırım uygulamıştı.

BOŞANMASININ SEBEBİ OLARAK GÖSTERİLİYOR

Putin’in kendinden 31 yaş küçük sevgilisi Kabaeva’nın buyruğunda bir Maybach limuzin filosu olduğu ve Moskova’daki seyahatlerinde üst seviye güvenlikler tarafından korunduğu biliniyor. Kabaeva, 2 Olimpiyat madalyası, 14 Dünya Şampiyonası madalyası ve 25 Avrupa Şampiyonası madalyası ile ritmik jimnastik tarihinin en madalyalı jimnastikçilerinden biri olarak tanınıyor. Sporu bıraktıktan sonra siyasete atılan Kabayeva, Putin’in partisinden milletvekili seçilmişti.

Birçok Rus, Putin’in iki yetişkin kızının annesi olan 62 yaşındaki eski First Lady Lyudmila ile evliliğinin dağılmasının nedeni olarak Kabaeva’yı görmüştü.

Putin’in uygun bağlantılar sürdürdüğü komşu ülke Belarus’un başkanı Alexander Lukashenko, Putin’in boşanma kararının Kabaeva’nın ‘cumhurbaşkanına baskı yapması’ nedeniyle çıktığını ima etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.