Polis, belediyeye zorla girmeye çalışan şahsı vuruldu

Olay, Menemen Belediyesi önünde meydana geldi. İddiaya göre demir korkuluktan atlayarak belediye binasına girmek isteyen Ramazan E. ile yanındaki 2 kişi, güvenlik görevlileri ve polisin uyarılarına bıçak çekerek karşılık verdi.

ÖNCE BİBER GAZIYLA MÜDAHALE EDİLDİ

Polisin biber gazıyla müdahalesine rağmen saldırmaya devam eden ve daha önceden çeşitli suçlardan sabıka kaydının bulunduğu öne sürülen Ramazan E. baldırından vurularak etkisiz hale getirildi.

İki saldırgan gözaltına alınırken yaralanan ramazan E. ise ihbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı müdahalenin ardından ambulansla Menemen Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şüphelinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

BELEDİYEDE ÇALIŞIRKEN SUÇ İŞLEYİP CEZAEVİNE GİRMİŞ

Yapılan araştırmada Ramazan E.’nin önceki yıllarda Menemen Belediyesi’nde çalıştığı ve daha sonra işlediği bir suç nedeniyle cezaevine girdiği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Menemen Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

*Bu akşam mesai bitiminde Belediye binamıza girmek isteyen 3 saldırgan, demir korkuluklardan atlayarak bahçeye girdi.

*Güvenlik ve polis memurunun uyarısına bıçak çekerek karşılık veren saldırganlardan biri, polisin biber gazı ile müdahalesine rağmen saldırmaya devam etti.

*Bunun üzerine koruma polisi, daha öncede çeşitli suçlardan sabıkaları bulunan şüpheliyi baldırından tek kurşunla vurarak etkisiz hale getirdi.

*Ambulansla Menemen Devlet Hastanesi’ne kaldırılan şüphelinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.