Off-Road yapabilen Labmorghini! Lamborghini Huracan Sterrato

BARAN BEKİ | KARAR

Lamborghini’nin toplumsal medya hesaplarında yayınladığı görüntüde profesyonel bir bisikletçi ile dağ yollarında düello yapıyor.

Yol versiyonundaki izlere yeni afilli modifiyeler eklenen Huracan sadece dış görünüşüyle bile rastgele bir yol koşulu tanımayacağının sinyallerini veriyor ve görüntüde arazi kurallarında epey etkileyici bir performans sergiliyor. Aracın üzerindeki özel kaplama/boyama ise ailenin haylaz üyesi yeni Huracan Motor1’den Adrian Padeanu’ya nazaran “daha cesaretli, otantik ve beklenmeyen” olarak yorumlandı.PROFESYONEL BİSİKLETÇİ İLE ARAZİ KURALLARINDA YARIŞTI

Yeniden tasarlanmış hava girişleri, yükseltilmiş çamurluklar, yere uyması için gereken özel farları ve yükseltilmesiyle bir arada güçlendirilmiş olan alt ekipleri kendisine yeni bir ruh katmış görünüyor. Varsayımlara nazaran bu yeni Huracan beraberinde halihazırdaki dört tekerlekten çekiş sisteminin yine ayarlanmış bir versiyonuna sahip olacak, sertleştirilmiş süspansiyonları da unutmamak lazım.“DAHA EĞLENCELİ, OTANTİK VE BEKLENMEYEN”

Daha eğlenceli ve ruhunda çamurdan, yerden çıkmak istemeyen bir haylazın manzaraları olsa da yol versiyonundaki her şeyinden ödün vermeyen Huracan Sterrato 20 inç jantlara sahip ve hem ön hem artta daha geniş yüzeyli lastiklere sahip. Sterrato konsepti Huracan’ın en gelmiş versiyonlarından olan, hatta Lamborghini’nin Trofeo Cup ismini verdiği biraz daha modifiye edilmiş ve yarışa uygun hale getirilmiş olan Huracan Evo versiyonunun temellerine sahip. Lamborghini Huracan Sterrato Audi imzalı 640 beygirlik dört tekerlekten çekiş sağlayan bir V10 motora sahipken bu motorun Sterrato’nun ruhuna uyması için ufak değişikliklere sahip olduğu da aşikar.

Öte yandan bu araba Volkswagen Kümesi bünyesindeki bir şirket tarafından birinci yapılan Yol/Arazi hibriti olmayacak. Porsche tarafında 911 modelinin Dakar/Safari versiyonu görücüye çıkmaya hazırlanıyor ve böylece otomotiv dünyasında daha özgün, kendine has özellikleri barınan arabalar kazandırılmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.