Mekanın sahibi geri geldi! Sony Xperia muhteşem kamerasıyla dönüyor!

Sony Pazartesi günü bir oyun etkinliği düzenlerken, söz konusu etkinlikte yeni bir akıllı telefon tanıtımı görüp göremeyeceğimiz belirsizliğini koruyor. Ancak söylentilere göre Sony, Kasım ayında ikinci nesil fotoğraf odaklı Xperia Pro-I’in tanıtılacağı başka bir lansman planlıyor.

Bilginin edinildiği rapora göre Sony, telefonu, her biri 48MP çözünürlükte yeni ve geliştirilmiş sensörlere sahip üç kamera ile piyasaya sürecek. Ayrıca verilen bilgilere göre, bahsedilen kameralardan biri f/1.2 ile f/4.0 arasında değişken bir diyafram açıklığına sahip olacak.

Mekanın sahibi geri geldi! Sony Xperia muhteşem kamerasıyla dönüyor!

Üçlü kameranın piksel gruplama ile 48MP olması, doğal olarak 12MP çözünürlükte çekim yapacakları anlamına geliyor. Bilginin kaynağına göre, ana kamera 1″ IMX903 sensöre sahip olacak ve ultra geniş atıcı 1/1.3″ IMX803 görüntüleyici ile birlikte tedarik edilecek.

Telefoto sensör, daha önce Xperia 1 II ve Xperia 5’te gördüğümüz 1/1.7″ IMX557’nin yeni bir versiyonu olacak. Ancak bu ikisinde doğal 12MP çözünürlüğe sahipti ve yeni modelde Dört Katmanlı bir kuruluma geçiliyor.

İddia edilen Xperia Pro-I Mark II resmen tanıtıldığında yeni bir ISP ürününün de duyurulmasını beklemek hiç de mantıksız değil. Geçen yıl Pro-I ürünü Ekim ayının sonunda piyasaya sürülmesini göz önünde bulundurursak, söz konusu raporda belirtilen zaman çizelgesini ciddiye almak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.