İSKİ Genel Müdürü: İstanbul’da musluktan su içilebilir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ, İstanbulluların süreksiz su kesintisi yaşamaması için başlattığı altyapı yatırımını tamamladı. Dudullu ve Ömerli ortasında yaklaşık 15 kilometre uzunluğundaki yeni içme suyu iletim çizgisi; dün, CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Küme Başkanvekili Engin Altay ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı merasimle hizmete başladı.

İSKİ, Ömerli-Dudullu İsale Çizgisi açılış merasiminde konuşan İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, İstanbullulara musluk suyu içmeleri davetinde bulundu.

İstanbul’da musluk suyunun içilemeyeceği tarafında bir algı olduğunu anımsatan Başa, şunları söyledi:

“Bugün kime sorsak, İstanbul’da musluk suyunun içilmeyeceğini söyleyecektir. Halbuki biz bunun tam zıddını söylüyoruz. ‘İstanbul’da su musluktan içilir’ diyoruz. İstanbul’un suyunu kaynağında müdafaaya başlıyor, 22 içme suyu arıtma tesisimizde titizlikle arıtıyoruz. Bu suları, meskenlere, şebekenin yüzde 99’u yenilenmiş ve içerisinde rastgele bir kirlilik barındırmayan düktil font borularla ulaştırıyoruz. Kente verdiğimiz suyu akredite laboratuvarlarımızda tertipli olarak denetim ediyoruz. Aylık su kalite raporlarımızı da şeffaf bir halde, internet sitemizde yayınlıyoruz.”

İSKİ’nin Türkiye’nin en ucuz su tarifesine sahip yönetimlerinden biri olduğunu da belirten Genel Müdür Başa, “Bu ekonomik kriz ortamında, İstanbullulara musluktan su içme daveti yapıyor ve aile bütçelerine bir nebze de olsa dayanak olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.