İki Bakanlık, Muğla Büyükşehir Belediyesini örnek belediye seçti

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Yerel Yönetim Reformu Projesi kapsamında İçişleri Bakanlığı ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından evde yaşlı bakım ve tarımsal hizmetleri çalışmalarından dolayı Muğla Büyükşehir Belediyesi ‘Pilot Büyükşehir Belediyesi’ seçildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin yürütmekte olduğu evde yaşlı bakım hizmetleri, tarımsal destek hizmetleri ile ilgili pilot büyükşehir seçilmesinin ardından ilk toplantı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya Avrupa Birliği Temsilcisi, İçişleri Bakanlığı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı temsilcileri ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

İYİ UYGULAMA ÖRNEĞİ GÖSTERİLDİ

İlgili bakanlıklar tarafından pilot büyükşehir belediyesi seçilen Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin evde yaşlı bakım ve tarımsal hizmetleri iyi uygulama örneği gösterildi. Yerel Yönetim Reformu projesi kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi Pilot Çalışmasında UNDP Kilit Uzmanı Dr. Volkan Recai Çetin tarafından sunum gerçekleştirildi.

Pilot çalışmasının ardından, uygulama Türkiye geneline yayılacak. Avrupa Birliği, İçişleri Bakanlığı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarını büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yanı sıra Aile Sosyal Politikalar ile İl Sağlık Müdürlüklerinde hayata geçirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.