“Hani cehape taş üstüne taş koymazdı” deyip kolları sıvadı

Bir zamanlar göçmen karşıtı söylemleri ve eylemleriyle gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’da kaldırım çalışmaları yaparken görüntülendi. Özcan, kaldırım taşlarını yerleştirirken ki görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak “Hani bu cehape zihniyeti taş üstüne taş koymazdı Recep Tayyip Erdoğan. Usta başı işçiliğimi çok beğendi, bırak siyaseti gel başla dedi” diye konuştu.

TANJU ÖZCAN NE DEMİŞTİ?

Bolu Belediye Başkanı Özcan, 2021 yılında, yabancıların faturalarına 10 kat zam yapılacağını duyurmuştu. Özcan’ın bu ifadesi siyaset dünyasında ve sosyal medyada yoğun tepki çekmişti. Bununla birlikte Özcan, Bolu’daki billboardlara, sığınmacılarla ilgili Türkçe ve Arapça yazılı bir ilan astırmıştı. İlanda “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadelerine yer verilmişti. Özcan sosyal medya hesabından da şu açıklamayı yapmıştı:

“Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı.

Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.