Güney Koreli hükümet yetkilisinden itiraf! 367 bin doları zimmetine geçirdi

Güney Koreli bir mahallî hükümet yetkilisi bayan, kentteki birçok amatör ve yarı profesyonel olmak üzere birçok spor grubunun işletme masraflarını karşılayan Mokpo Spor Kurulu’nun bir çalışanı olarak görünüyor. Konsül ayrıyeten koşu parkurları, futbol alanları ve basketbol alanları üzere tesislerin bakım masraflarını da karşılıyor ve Mokpo bölgesindeki genç sportmenlerin desteklenmesine yardımcı oluyor.

Ancak kurul yetkilileri son vakitlerde bütçeyle ilgili problemleri fark etmeye başladılar.

Yetkililer, bütçeden “giderler” olarak kayda geçirilen çok ölçüde paranın sistemsiz ve alışılmadık sıklıkla yatırıldığını ve çekildiğini fark ettiler. Kurulun muhasebe grubundaki kıdemli bir çalışan kısa bir mühlet sonra işe gelmeyi bıraktığında, polis o kişiyi zimmete para geçirme kuşkusuyla sorguladı. Sorgulama sırasında bayan çalışanın, Mart 2022’den başlayarak 20 sefer “kamu fonlarını çaldığını” belirterek itirafta bulunduğu bildirildi.

İtirafta bulunan yetkilinin, iş gücü maliyetlerini ödemek için ayrılan fonlara ve ayrıyeten kadrolara ve ferdî atletlere sübvansiyon olarak tahsis edilecek fonlara erişimi vardı. Polis, yetkilinin daha sonra bu parayı kocasına ilişkin bir hesaba aktardığını ve ikilinin parayı kripto varlıklara ve bahis sitelerine harcamaya devam ettiğini söyledi. Bayan, paranın bir kısmının bir dizi bitcoin (BTC) yatırımını finanse etmek için harcadığını belirtti.

Konsey, çalınan paralar nedeniyle antrenörlere ve öteki çalışana aylık maaşlarını ödeyemediğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.