Galatasaray’da son karar: Diagne gitsin, Gomis kalsın

Santrfor bölgesinde de değişime imza atmaya hazırlanan Galatasaray’da, en zayıf halka olarak Mbaye Diagne’nin ismi öne çıkıyor.

Yeni dönem planlamalarını yapan ve en az 1 golcü transfer etmeyi planlayan sarı kırmızılılar, Mbaye Diagne ya da Bafetimbi Gomis ikilisinden en az birinin kontratından çıkmayı hedeflerken gözden çıkarılan isim çok büyük olasılıkla Senegalli golcü olacak.

Galatasaray yaz transfer devrinde Diagne ile süreci güzel yöneterek vedalaşılacak. Lakin Diagne’ye direkt kapı gösterilip kadrodan farklı tutulmayacak.

2022-23 dönemi için 2.4 milyon euroluk mukavelesi bulunan Mbaye Diagne’nin transfer pazarında talibi çıkması için süreç titizlikle yönetilecek.

Diagne’nin düzeyi önemli

1 yıl daha kontratı bulunan 30 yaşındaki futbolcu, Galatasaray’ın Avusturya’daki kamp çalışmalarına götürülecek. Senegalli futbolcu grupla idmanlarda yer alıp vitrine çıkması, daha âlâ duruma gelmesi ismine kampta yer alacak.

Galatasaray ayrıyeten 6 ay sonra alanlara dönen Diagne’ye kâfi düzeye gelmesi halinde Avusturya kampındaki hazırlık maçlarında da vazife verecek.

Sarı-kırmızılılar bu ayrılık sürecini hakikat yönetip en az ziyan ya da sıfır maliyetle Diagne’nin kontratından kurtulma gayesinde.

Diagne -Gomis ortasında ise Fransız golcünün kalması ismine tercih edilmesinin en kıymetli sebebi ise liderlik özelliği, deneyimi ve karakter yapısı. Bafetimbi Gomis’in ekip oyuncusu olma, sorumluluk alma özelliğinin yanı sıra, ekip içinde de ‘ağabeylik’ vazifesini üstlenmesi Galatasaray’da tam not alıyor.

Gomis’in tercih sebebi

Takım arkadaşlarını bir ortada tutan, genç oyuncularla ilgilenen, deneyimli, deneyimsiz tüm futbolcularla saha dışında da tecrübelerini aktaran Gomis’in kalmasının gerçek tercih olacağı görüşü tartı kazandı.

Sadece saha içi performans katkısı değil en meslekli, deneyimli isim olarak da dönem içinde Galatasaray’a yararlı olacağı fikri ön plana çıkması da Bafetimbi Gomis’in tercih edilmesine neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.