Eski bakan Erdoğan Bayraktar’a deprem yardımları için teşekkür edildi. Yakınlarına deprem konutları ihalesi verildi.

11 ili yıkan deprem felaketinin ardından bölgeye yapılacak konutların adresi yine AKP’ye çıktı.
Sözcü’den Deniz Ayha’ın haberine göre, ihaleyi alan firmalardan biri de eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın akrabalarının sahibi olduğu Aydur İnşaat oldu.

BİN KONUT

Önce Gaziantep Şehitkamil’deki 464 konut ve ticaret merkezi ihalesini 899 milyon liraya kazanan Aydur İnşaat, şimdi de 1 milyar 159 milyon liraya Adana Çukurova’daki 581 konutun yapım ihalesini aldı. 6 Şubat’tan beri Aydur’un kasasına 2 milyar 58 milyon lira girdi. Aydur İnşaat, 2011’den beri, toplam 4 milyar 297 milyonluk 44 kamu ihalesi aldı.

BAKAN YARDIMCISI TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar geçtiğimiz günlerde Erdoan Bayraktar’ın kurucusu olduğu Vatan Vakfına depremde yaptığı çalışmalar için “Deprem bölgesinde ilk günden bu yana büyük özveriyle ve gayretle çalışan Vatan Eğitim ve Teknoloji Vakfı’na teşekkür ediyoruz. Allah güç kuvvet versin. Türk milleti büyüktür. Devlet millet el ele tüm zorlukları yeniyoruz.” diyerek teşekkür etti. Mehmet Emin Birpınar teşekkür metninin altına da yapılan yardımların listesini koydu.

patronlardunyasi.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*