Esenyurt’ta ormandaki cinayetin şüphelileri 2,5 yıl sonra yakalandı

Esenyurt’ta ormanlık alanda yaşanan cinayet 2,5 yıl sonra çözüldü.

Olay, Esenyurt, İnönü Mahallesi 948 Sokak kenarındaki ormanlık alanda, 11 Kasım 2019’da öğlen saatlerinde meydana geldi.

Ormanlık alanda dolaşan vatandaşlar bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan İsmail Kurunç’u görerek polise ihbarda bulundu. Olay yerine giden takımlar, mevzuyla ilgili çalışma başlattı.

O periyot Kurunç’un son görüştüğü şahıslar olan kuzeni Ferdi Ö. ve arkadaşları Şahin K. ile Gökhan T.’nin tabirlerine başvuruldu.

3 kişi sözünde “Birlikte alkol aldık, daha sonra beni burada bırakın dedi biz de bırakıp gittik” dedi. 3 kişi sözlerinin akabinde hür bırakıldı.

İsmail Kurunç

BİR DEFA DAHA GÖZALTINA ALINDILAR

Cinayet Ofis Amirliği grupları olayla ilgili yaptıkları soruşturmada hür kalan şüphelileri takibe aldı. Yapılan teknik ve fiziki takibin akabinde 3 kuşkulu tekrar gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerden Ferdi Ö. cinayeti itiraf ederken Şahin K.’nın da olayı gördüğünü söylediği öne sürüldü.

KIZ İSTEME SORUNU YÜZÜNDEN ORTALARINDA HASIMLIK VARMIŞ

Yapılan soruşturmada Ferdi Ö. ile İsmail Kurunç ortasında daha evvelden bir kız isteme problemi yüzünden hasımlık olduğu belirlendi.

Ferdi Ö. olaydan birkaç yıl evvel İsmail Kurunç’un yeğenlerinden biri ile evlenmek istediği lakin İsmail Kurunç’un bu duruma karşı çıktığı tespit edildi. Evlilik olayının gerçekleşmemesinin akabinde ikili ortasında hasımlık oluştuğu öğrenildi.

Şüpheliler süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.