Erdoğan’ı destekleyen pazarcının kelamları hayrete düşürdü

Erdoğan’ı desteklediğini söyleyen bir pazarcının kelamları duyanları hayrete düşürdü. Açıkça vergi kaçırdığını itiraf eden pazarcı, “Ben her şeyi bu adamın sayesinde kazandım. ‘Çalıyorlarmış’ benim sıkıntım değil kardeşim. Biz de çalıyoruz. Biz de vergi kaçırıyoruz burada. 100 tane mal satıyoruz, 20 tane fiş kesiyoruz. Palavra mı kardeşim. Çalmayan var mı Allah aşkına?” dedi. Pazarcının görüntüsü ‘hırsız’ etiketiyle toplumsal medyada gündem oldu.

Sokak röportajında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini ve her şeyini onun sayesinde kazandığını belirten bir pazarcının görüntüsü ‘hırsız’ etiketiyle toplumsal medyada gündem oldu.

“BİZ DE ÇALIYORUZ”

Pazarcı, “Şu elimi kessem Tayyip Erdoğan’dan diğerine vermem kardeşim. Açık ve net konuşuyorum” diyerek şunları söyledi:

“Ben her şeyi bu adamına sayesinde kazandım. Ben 20 yıldır kirada oturdum. Her şeyimi bu adamın vaktinde kazandım. ‘Çalıyorlarmış’ benim meselem değil kardeşim. Çalıyorsa Allah ile onun ortasında. Neyini çaldı ya Allah aşkına? Biz de çalıyoruz. Biz de vergi kaçırıyoruz burada. 100 tane mal satıyoruz, 20 tane fiş kesiyoruz. Palavra mı kardeşim. Çalmayan var mı Allah aşkına?

Marketçisi de çalıyor, (BİM’i de, ŞOK’u da A1001’i de çalıyor). Dürüst olmak lazım. Allah bu adamı başımızdan eksik etmesin. 50 tane de oyum olsun Recep Tayyip Erdoğan. Öteki da yok kardeşim.

Bu kadar iş yapıyoruz. Nankörlük yapıyoruz. Benim işim var çok şükürler olsun. Allah’ıma bin şükürler olsun çorbam çıktı. Oğlumla geldim buraya kazandım kazanacağımı. Bir yevmiyemizi aldık gidiyoruz. Nankörlüğe ne gerek var ya.”

“VALLAHİ İŞSİZLİK YOK”

Ülkede işsizliğin olmadığını savunan pazarcı, şunları söyledi:

“Nerede işsizlik. Vallahi işsizlik yok. Palavra söylüyorlar. Gel bir saat evvel buraya giremezsin. Dünyada var ekonomik kriz. Her yerde var ekonomik kriz. Yok mu? Petrol de zamlanıyor, dolar da zamlanıyor. Biz her şeyi dolarla alıyoruz.

Bayram haftası burada izdiham vardı. Nasıl bu işsizlik. Bakın ellerine bakın. Ben AKP’li değilim lakin Allah o adamı başımızdan eksik etmesin.

Ben MHP’liyim. Ben oyumu Erdoğan’a vereceğim. Vermezsem de adam değilim. Ben inanıyorum o adama. Zira samimi adam.

Ben Kılıçdaroğlu’na bir şey demiyorum. Dürüst, samimi olabilir. Lakin onlarla yola gidemez kardeşim. Kılıçdaroğlu, 6’lı masayla onlarla yola gidemez. Ben onun yerinde olsam tek çıkarım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.