Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin 21. yıl dönümü programında konuşuyor.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Değerli dava ve yol arkadaşlarım. Cumhur ittifakında bir arada yol yürüdüğümüz Sayın Devlet Bahçeli, konuklar sizleri en kalbi hislerimle selamlıyorum. Rabbime bana sizler üzere yol arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Bir idik 21 olduk. Birbirimize kardeş olduk. Millete hizmetkar olduk. Yad ellere girdiğimiz şanlı gönüllere sevgi muhabbeti kalplere saçtık. Bundan 21 yıl evvel bir 14 Ağustos günü ‘Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi üzere olmayacak’ diyerek, AK Parti kuruluşu muştusunu paylaştık. Önümüzü şiir mazeret ederek kesmek isteyenlere yanıtımızı AK Parti’yi kurarak verdik.

AK Parti sandıktan daima yüzde 40-50 ortasında oranlarla birinci çıkarmıştır. Cumhurbaşkanlığı ve halk oylamasında yüzde 69’lara kadar çıkmıştır. Türkiye’nin en zahmetli periyodunda büyük davaya omuz veren her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Kuruluşundan bugüne misyon yapmış, oy vererek partimize takviye olmuş her bir kardeşime vatandaşıma teşekkür ediyorum. Ne sebeple olursa olsun kendine öteki yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Biz kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl bu kez partimizle ilgili yıldönümünü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız.

“BU KUTLU ÇABAYI 2023 SEÇİMLERİNİ KAZANARAK TAÇLANDIRACAĞIZ”

AK Parti 21 yıl evvel siyaset sahnesine adım atmakla yeni bir periyoda imza atmıştır. 20 yılı da iktidarda geçmiştir. Asırlık eksikleri tamamlayarak, geleceğin dünyasının altyapısını kurduk. Projelerimizle damgamızı vurduk. Bu kutlu çabayı 2023 seçimlerini de kazanarak taçlandıracağız. 2023 vizyonunu demokrasi ve kalkınmada dünyanın en büyükleri ortasında yer alma üzerine inşa etmektedir. Bizi bu yoldan alı koyanlara müsaade vermeyeceğiz. Eski Türkiye hastalıkları ve tuzakları ile irtifa kaybettirilmesine istek göstermeyeceğiz.

“ZİNHAR MÜSAADE VERMEYECEĞİZ”

Son günlerde kimi kısımlar tarafından körüklenmek istenen ırkçı nefretin milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmasına zinhar müsaade vermeyeceğiz. Kapı kapı dolaşarak muhalefetin palavraları karşısında hakkı yukarda tutarak yapacağız. Yol arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali var gücüyle çalışmasını bekliyorum.

“BİZİM DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Gençler omuzlarınızda ağır bir yük taşıyorsunuz. Yalnızca 85 milyonun değil yüz milyonlarca kardeşimizin umudunu taşıyorsunuz. 15 Temmuz gecesi çıplak elleriyle tankları durduran kahraman milletin yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz. Bizim bu ülkeye yapacak daha çok işimiz var. Bizim Orta Asya’dan Balkanlara, gözünü kalbini Türkiye’ye yöneltmiş milyonlara verecek çok umudumuz var.

Cumartesi günü evvel Çorum’da oradan Hacıbektaş’a geçtik. bir olduk, iri olduk, canlı olduk, kardeş olduk daima birlikte Türkiye olduk. Birlik, beraberlik, kardeşliğimize sarıldığımız sürece bunları hayata geçireceğiz. Herkes üzere bizde bir gün göçüp gideceğiz. Malum 2 metreküplük mezar bekliyor bizi. Jenerasyonlar boyunca hayırla yad edilmeyi sağlayacak zaferler bırakmayı ümit ediyoruz.

Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.