Bakan Yanık duyurdu: Çalışanlar ve emekliler de müracaat yapabilecek

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, toplumsal yardım uygulaması Türkiye Aile Dayanak programıyla ilgili alınan değerli kararı duyurdu.

Bakan Yanık, toplumsal yardım uygulamasına kaideleri taşıması kaydıyla emekliler, özel dal çalışanları, esnaf, sanatkâr ve öbür bağımsız çalışanların da müracaat yapabileceğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından müracaat kurallarını açıklayan Bakan Yanık şu tabirleri kullandı;

‘GÜÇLÜ BİR TOPLUMSAL DEVLET OLMANIN SONUCU…’

Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor! Güçlü bir toplumsal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen toplumsal yardım uygulamamız Türkiye Aile Takviye Programına çalışanlar ve emekliler de müracaat yapabilecek.

ÇALIŞANLAR

Genel kuralları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net minimum fiyat meblağının 1/3’ünden az olması şartıyla; Özel dal çalışanları Esnaf, sanatkâr ve başka bağımsız çalışanlar faydalanabilecek.

EMEKLİLER

Genel kuralları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net minimum fiyat meblağının 1/3’ünden az olması şartıyla; SSK emeklileri, BAĞKUR emeklileri, Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecek.

BAKAN YANIK: ÖDEMELER BU CUMA BAŞLIYOR

Bakan Yanık ayrıyeten Temmuz’da yapılan müracaatların onaylanması halinde cuma gününde itibaren ödemelerin başlayacağını duyurdu.

Bakan Yanık, ”Ayrıca Temmuz’da müracaat yapan vatandaşlarımız Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden birinci ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere dayanak ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet’e!” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.