AK Parti’den Doğu Perinçek’in kelamlarına reaksiyon: Haddini bilmezlik

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısında konuşuyor. Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

TÜRK F-16’LARINA YUNAN TACİZİ

Yunanistan’ın bu halinin hukukla alakası yoktur. Yunanistan, NATO Angajman Kuralları’na nazaran düşmanca hareket ediyor. Bu, Türk Silahlı Kuvvetleri açısından hiçbir şey tabir etmez. Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücü karşısında onların yaptığının hiçbir manası yoktur. 

Hava Kuvvetlerimiz gerekli karşılığı vermiştir fakat Yunanistan açısından problem şununla ilgilidir: Giderek gayrinizami hareketlerde bulunan bir devlete dönüşüyor. Yunan muhalefetinin söylediği üzere, Yunanistan’ı yabancı devletlerin askeri karargahı haline getiren bir iktidar var.

MACRON’UN TÜRKİYE TERSİ SÖZLERİ

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, bütün dış siyasetini yalnızca Türkiye ve Erdoğan aykırılığına indirgemesini ibretle izliyoruz. Türkiye’ye dönük kelamları hiçbir biçimde siyasi açıdan ahlaki değildir. Macron misyona geldiğinden beri Cumhurbaşkanımızla her  özel görüşmesinde diyaloğu artırmaktan bahsediyor, dışarıda Türkiye aksiliğini öne sürüyor. 180 derece zıt bir tavır var. 

TİP MİLLETVEKİLİ AHMET ŞIK’IN TEHDİT DOLU SÖZLERİ

Türkiye’nin en büyük siyasi partisine, “örgüt muamelesi yapacağız” demek dünyanın en faşizan yaklaşımıdır. Partimiz tüzel süreci başlattı. Çık, “AK Parti ile sandıkta gayret edeceğim” desene. “Siyasi olarak bu rekabeti ortaya koyacağım” desene. Rekabeti ortaya koyamayanlar örgüt lisanıyla konuşuyor. 

Bir diğer bahis da buna sessiz kalınması. Demokrasiden bahsediliyor. Bütün bunlar temelinde, kendisini demokrasi telaffuzunun kamuflajına saklamış faşizan tehlikenin varlığını gösteriyor.

(CHP’li Ali Uzman Başarır’ın, ‘Ömer Çelik, Zehra Taşkesenlioğlu ile görüştü’ iddiası) Bahsettiğiniz milletvekilinin her söylediği şu ana kadar palavra çıktı. Bu arkadaş fazla dizi seyrediyor anladığım kadarıyla. Olsa da söyleriz. 

DOĞU PERİNÇEK’İN PEYGAMBER EFENDİMİZ’LE İLGİLİ REAKSİYON ÇEKEN AÇIKLAMASI

Baştan aşağı yanlış bir kelam. Bir siyasi partinin kendisini Hazreti Peygamber’in bildirimiyle mukayese etmesi kadar mantıksız, akıl dışı bir şey kelam konusu olamaz. Şu parti yahut bu parti değil. Bireylerden, partilerden bahsetmiyoruz. Bir siyasi parti kendi faaliyetini Peygamber Efendimiz’in bildirisiyle yarıştırma üzere bir tavır içine giriyorsa bu haddini bilmezliktir. Ya da rastgele birisinin siyasi alanla dini alanı mukayese biçimi haline getirmesi başlı başına mantık kırılmasıdır. 

(Kılıçdaroğlu’nun KHK açıklaması) Direkt siyasetin bu alana müdahalesi demektir. 

NATO’NUN 30 AĞUSTOS PAYLAŞIMI

(NATO yaptığı paylaşımı Yunanistan’dan gelen reaksiyon sonrası silmişti) Milli Savunma Bakanlığı, bu husustaki rahatsızlığımızı NATO makamlarına iletti. 

Birkaç dakika evvel Silahlı Kuvvetler Günü iletisi olarak tekrar paylaşmışlar. Rahatsızlığımız karşısında NATO tarafından gereği yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.